XIX Niedziela Zwykła

19 października 2014 roku

 

 • W dniu dzisiejszym przypada 30 rocznica męczeńskiej śmierci błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki. Na ołtarzu głównym wystawione są relikwie błogosławionego; wieczorem po nabożeństwie różańcowym odmówimy litanię do bł. ks. Jerzego.

 • Rozpoczynamy dzisiaj w Kościele Tydzień Misyjny. Jest to dla nas doroczna okazja do modlitwy za misjonarzy i ludzi ubogich w krajach misyjnych. Ofiary składane na tacę w dniu dzisiejszym przeznaczone są na rozwój dzieł misyjnych.

 • Dzisiaj również po Mszy Świętej o godz. 11.30 spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej z s. Moniką, a ich rodziców z ks. proboszczem.

 • W najbliższy wtorek, po nabożeństwie różańcowym spotkanie Akcji Katolickiej.

 • Z kolei w środę przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Pawła II.

 • Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Wspomnienie Wiernych Zmarłych, a więc czas szczególnej modlitwy za zmarłych. W zakrystii można zgłaszać intencje i składać ofiary na wypominki. Kartki, na których wypisujemy imiona zmarłych, są rozłożone w świątyni lub są dostępne w zakrystii. Za zmarłych polecanych miłosierdziu Bożemu w wypominkach jednorazowych będziemy modlić się 2 listopada podczas nabożeństwa o godz. 17.15, zaś za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych modlić się będziemy w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca podczas nabożeństwa o godz. 17.15, a następnie w ich intencji zostanie odprawiona Msza św. o godz. 18.00.

 • Nasza parafia w dniu 25 października 2014 r. organizuje jednodniową pielgrzymkę autokarową do Częstochowy i sanktuarium w Gidlach. Bliższe informacje można uzyskać w zakrystii u ks. Tomasza.

 • Dzieci z klas III, IV i V szkoły podstawowej serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniach Oazy Dzieci Bożych, podczas których wspólnym śpiewem i zabawą chcemy chwalić Pana Boga. Spotykać się będziemy po niedzielnej mszy świętej z udziałem dzieci w Sali świętego Łukasza w naszym domu parafialnym. Spotkania rozpoczynamy 9 listopada.

 • Dziękujemy za złożone ofiary i pracę zarówno na rzecz naszej świątyni, jak i na rozwój dzieł duszpasterskich, które są podejmowane w naszej wspólnocie parafialnej.

 • Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. W najnowszym numerze tygodnika IDZIEMY polecamy zwłaszcza wywiad z ks. prof. Janem Sochoniem o księdzu Jerzym Popiełuszce.

 • Bożemu Miłosierdziu polecajmy zmarłych z naszej parafii, a także zmarłego brata i zmarłą siostrę naszej pani gospodyni, którzy odeszli do pana w zeszłym tygodniu. W ich intencji odmówmy: Zdrowaś Maryjo. Wieczny odpoczynek.

Poprawiony: sobota, 18 października 2014 20:35