XXIV Niedziela Zwykła 14 września 2014 roku

Święto Podwyższenia Krzyża Świętego

  • Dzisiaj przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Po Mszy Świętej o godz. 10.00 w kaplicy św. Marka odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania roku II. Obecność obowiązkowa. Natomiast w czasie Mszy Świętej o godz. 11.30 ks. Wojciech pobłogosławi przybory szkolne dzieciom z klas pierwszych.

  • W poniedziałek przypada wspomnienie liturgiczne NMP Bolesnej, a we czwartek święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona polski. Msze Święte u nas o godz. 7.00 i 18.00.

  • Uczestników tegorocznych kolonii parafialnych w Sromowcach Wyżnych serdecznie zapraszamy wraz z rodzicami na spotkanie pokolonijne, które odbędzie się w najbliższą środę, 17 września 2014 r. o godz. 19.00. Szczegóły na plakatach przed kościołem.

  • Rodziców oraz dzieci z naszej parafii, które w tym roku szkolnym pragną przyjąć I Komunię Świętą w naszej świątyni, zapraszamy w niedzielę 21 września na Mszę Świętą o godz. 11.30. Po Eucharystii nastąpi pierwsze spotkanie organizacyjne.

  • W dniach od 27 do 30 września br. planowana jest parafialna pielgrzymka do na Litwę. Zainteresowanych wyjazdem zapraszamy po bliższe informacje do zakrystii. Osoby już zgłoszone zapraszamy na spotkanie przedwyjazdowe z organizatorem w przyszłą niedzielę o godz. 19.00. Na spotkanie zabieramy pieniądze na uzupełnienie wcześniej dokonanej zaliczki.

  • Od początku października rozpoczynamy nowy cykl kursu przygotowującego do sakramentu bierzmowania dla młodzieży 3 klas gimnazjum i starszych. O zgłaszanie prosimy także osoby dorosłe, które z różnych powodów nie przyjęły jeszcze tego sakramentu. Chętnych prosimy o wypełnienie zgłoszeń, które można znaleźć na parapetach kościoła i do końca września złożyć w zakrystii lub kancelarii.

  • Informujemy, że w październiku i listopadzie są wolne terminy Mszy Świętych. Chętnych zapraszamy do zakrystii. Natomiast intencje mszalne na pierwsze półrocze 2015 roku, a więc od stycznia do czerwca włącznie, przyjmować będziemy od pierwszej niedzieli października. Do tego czasu u ks. proboszcza można zamawiać Msze Święte Gregoriańskie.

  • Dziękujemy za złożone ofiary i pracę na rzecz naszej wspólnej świątyni. Szczególnie za pomoc w sprzątaniu kościoła, zachęcamy do pomocy. Także do nabywania i lektury prasy katolickiej.

  • Bożemu Miłosierdziu polecajmy zmarłych, szczególnie ś.p. Teresę Ozimską l. 86 z ul. Gajkowicza 5 W ich intencji odmówmy: Zdrowaś Maryjo. Wieczny odpoczynek.

Poprawiony: sobota, 13 września 2014 20:50