XXII Niedziela Zwykła

31 sierpnia 2014 roku

 • Decyzją władzy diecezjalnej do pracy w naszyj parafii został skierowany ks. Wojciech Jaworski, dotychczasowy wikariusz Parafii Najczystszego Serca Maryi w Warszawie. Ks Wojciechowi życzymy, aby jego pobyt pośród nas okazał się owocny zarówno dla niego jak i dla naszej parafii.

 • Jutro przypada 75. rocznica wybuchu II wojny światowej. W czasie każdej Mszy Świętej modlimy się za wszystkich poległych w czasie wojny z niemieckich i sowieckich rąk.

 • Także w poniedziałek zapraszamy na modlitwę wypominkową o godz. 17.15 oraz na Mszę Świętą w intencji naszych zmarłych o godz. 18.00.

 • Z początkiem września wznawia swoją działalność parafialna „Świetlica pod Aniołem”. Zapisy dzieci będą się odbywały od wtorku 2 września w godz. od 17.00 do 19.00. Serdecznie zapraszamy dzieci wraz z rodzicami! W świetlicy dzieci mogą korzystać z pomocy w odrabianiu lekcji, pomocy pedagogów i psychologa, mogą uczestniczyć w zajęciach w kołach zainteresowań, a także imprezach, wycieczkach, konkursach, wyjazdach kolonijnych. Zapisy do Teatru RAJ odbędą się w najbliższą środę 3 września w godz. od 17.00 do 19.00. Szczegóły oferty świetlicy na nowy rok szkolny na tablicach przed świetlicą. Wszystkich chętnych do pomocy w pracy z dziećmi w świetlicy w charakterze wolontariuszy bardzo serdecznie zapraszamy.

 • W najbliższy piątek, o godz. 19.00 odbędzie się pierwsze powakacyjne spotkanie parafialnego Chóru Zorza. Zapraszamy na nie wszystkich, którzy chcieliby chwalić Pana Boga śpiewem.

 • W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek o godz. 15.00 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, o 17.00 Msza Święta o Najświętszym Sercu Pana Jezusa, zaś od godz. 6.30 rano, a po południu od 16.00 możliwość spowiedzi. W sobotę o godz. 7.00 Msza Święta w intencji Kółek Różańcowych. Jak zawsze w tych dniach kapłani odwiedzać będą chorych z Najświętszym Sakramentem.

 • Wszystkich, którzy w najbliższym czasie zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński informujemy, że we wtorek 2 września o godz. 19.00 rozpoczynamy nowy cykl Kursu Przedmałżeńskiego.

 • Rodziców oraz dzieci z naszej parafii, które w tym roku szkolnym pragną przyjąć I Komunię Świętą w naszej świątyni, zapraszamy w niedzielę 21 września na Mszę Świętą o godz. 11.30. Po Eucharystii nastąpi pierwsze spotkanie organizacyjne.

 • W dniach od 27 do 30 września br. planowana jest parafialna pielgrzymka do na Litwę. Zainteresowanych wyjazdem zapraszamy po bliższe informacje do zakrystii.

 • Z początkiem września wracamy do całorocznego porządku sprawowania liturgii w naszym kościele. Tak więc wraca Msza Święta w niedziele o 13.00.

 • Informujemy, że we wrześniu i październiku są wolne terminy Mszy Świętych. Chętnych zapraszamy do Zakrystii. Natomiast intencje mszalne na pierwsze półrocze 2015 roku, a więc od stycznia do czerwca włącznie, przyjmować będziemy od pierwszej niedzieli października. Do tego czasu u ks. proboszcza można zamawiać Msze Święte Gregoriańskie.

 • Dziękujemy za złożone ofiary i pracę na rzecz naszej wspólnej świątyni. Szczególnie za pomoc w sprzątaniu kościoła, zachęcamy do pomocy. Także do nabywania i lektury prasy katolickiej.

 • Bożemu Miłosierdziu polecajmy zmarłych. W ich intencji odmówmy: Zdrowaś Maryjo. Wieczny odpoczynek.

Poprawiony: sobota, 30 sierpnia 2014 21:18