XXVI Niedziela Zwykła

28 września 2014 roku

  • W tym tygodniu pracę w naszej parafii zakończy ks. proboszcz Wacław Madej. Decyzją władzy diecezjalnej obejmie on probostwo w parafii Bożego Ciała na Kamionku. Ostatnią Mszę Świętą w naszej świątyni, ks. Wacław odprawi w najbliższą sobotę o godz. 18.00. Naszym nowym proboszczem został mianowany ks. Sylwester Gaworek, dotychczasowy rezydent parafii św. Franciszka na Tarchominie, wykładowca filozofii w naszym seminarium duchowym. Ks. Sylwester, któremu życzymy Bożego błogosławieństwa i ludzkiej życzliwości aby jego praca wydała obfite owoce, w sposób uroczysty obejmie funkcję proboszcza w przyszłą niedzielę w czasie Mszy Świętej o godz. 10.00.

  • We środę rozpoczynamy październik, miesiąc, w którym w sposób szczególny modlimy się różańcem. Nabożeństwa różańcowe odbywać się będą zawsze po Mszy Świętej wieczornej. Kościół poucza, że za odmówienie jednej części różańca w kościele lub w kaplicy publicznej, a także w rodzinie, we wspólnocie zakonnej czy pobożnym stowarzyszeniu, wierni mogą uzyskać odpust zupełny. Należy spełnić następujące warunki: pięć tajemnic odmówić w sposób ciągły; z modlitwą ustną połączyć rozważanie tajemnic; przy odmawianiu publicznym tajemnice muszą być zapowiadane. W przyszłą niedzielę w czasie Mszy Świętej o godz. 11.30 nastąpi poświęcenie i rozdanie różańców dzieciom przygotowującym się w naszej parafii do I Komunii Świętej.

  • W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek o godz. 15.00 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, o 17.00 Msza Święta o Najświętszym Sercu Pana Jezusa, zaś od godz. 6.30 rano, a po południu od 16.00 możliwość spowiedzi. W sobotę o godz. 7.00 Msza Święta w intencji Kółek Różańcowych. Jak zawsze w tych dniach kapłani odwiedzać będą chorych z Najświętszym Sakramentem.

  • Pierwsze spotkanie kandydatów do bierzmowania roku pierwszego odbędzie się 12 października po Mszy Świętej o godz. 10.00 w kaplicy św. Marka w domu parafialnym.

  • We czwartek przypada liturgiczne wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów, w piątek Święto Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, a w sobotę liturgiczne wspomnienie Św. Franciszka z Asyżu, zakonnika.

  • Dzisiaj w godz. 11.00 do 13.00 czynna jest Biblioteka parafialna.

  • Informujemy, że intencje na pierwsze półrocze 2015 roku, a więc od stycznia do czerwca włącznie, przyjmować będziemy od przyszłej niedzieli.

  • Dziękujemy za złożone ofiary i pracę na rzecz naszej wspólnej świątyni. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

  • Bożemu Miłosierdziu polecajmy zmarłych z naszej parafii, szczególnie śp. Mariannę Wawdysz l. 71 z ul. Askenazego 4. W ich intencji odmówmy: Zdrowaś Maryjo. Wieczny odpoczynek.

Poprawiony: sobota, 27 września 2014 20:20