Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

13 kwietnia 2014 roku

  • Dzisiejsza niedziela zwana Palmową otwiera Wielki Tydzień, a więc czas przeznaczony przez Kościół na wspomnienie Męki Chrystusa. Na każdej Mszy Świętej święcimy palmy na pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy.

  • Młodzież oazowa zaprasza na przedstawienie pod tytułem „Malowanie”, które odbędzie się dzisiaj o godz. 16.30 i 19.15 w sali teatralnej.

  • Dzieci i kadra ze Świetlicy „Pod Aniołem” na dziedzińcu kościoła serdecznie zapraszają na Kiermasz ozdób wielkanocnych, zaś młodzież oazowa rozprowadza palmy wielkanocne. Z kolei w Wielka Sobotę będzie można nabyć u młodzieży wodę święconą. Dochód zostanie przeznaczony na wypoczynek i rekolekcje dzieci i młodzieży oraz na bieżącą działalność tych grup parafialnych.

  • W poniedziałek po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Rycerstwa Niepokalanej.

  • Wszystkich, którzy w najbliższym czasie zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński informujemy, że we wtorek 15 kwietnia o godz. 19.00 rozpoczynamy nowy cykl Kursu Przedmałżeńskiego.

  • We środę 16 kwietnia o godz. 19.15 zapraszamy serdecznie do budynku parafialnego wszystkie grupy działające przy parafii na spotkanie wielkanocne.

  • Informujemy, że uroczyste udzielenie sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii, będzie miało miejsce 26 kwietnia o godz. 12.00. Próby młodzieży odbędą się 23 i 24 kwietnia po Mszy Świętej wieczornej, natomiast spowiedź dla młodzieży i ich rodzin w piątek 24 kwietnia o godz. 20.00.

  • Kończymy zbiórkę darów żywnościowych dla naszych najuboższych parafian. Wszystkim, którzy odpowiedzieli na apel o ich przynoszenie składamy serdeczne podziękowania.

  • W kiosku parafialnym są do nabycia caritasowe świece zwane paschalikami do zapalania w czasie liturgii Wielkiej Soboty lub przy śniadaniu wielkanocnym. Zachęcamy też do nabywania i lektury prasy katolickiej. Dziękujemy za złożone ofiary i pracę na rzecz naszej wspólnej świątyni.

PROGRAM LITURGICZNY NA WIELKI TYDZIEŃ

Msze Święte od poniedziałku do środy sprawowane będą jak w ciągu roku, natomiast Triduum Paschalne, święcić będziemy według następującego porządku:WIELKI CZWARTEK - MSZA WIECZERZY PAŃSKIEJ

godz. 18.00

WIELKI PIĄTEK - LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ

godz. 18.00

WIELKA SOBOTA - WIGILIA PASCHALNA

godz. 20.00.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – MSZA ŚWIĘTA REZUREKCYJNA

godz. 6.00.

Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły (jeden posiłek dziennie do syta). W piątek i sobotę zapraszamy na godz. 8.00 rano na Ciemną jutrznię, czyli modlitwę psalmami przy ciemnicy i Grobie Chrystusa. W Wielką Sobotę zachęcamy do przynoszenie świec na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Tego dnia będziemy tradycyjnie święcić pokarmy na stół wielkanocny w godz. od 9.00 do 18.00. W tym czasie, będzie można również skorzystać z sakramentu spowiedzi. Jest to ważne o tyle, że w czasie nabożeństw całego Triduum Paschalnego a więc do Niedzieli Zmartwychwstania włącznie spowiedzi nie będzie. W przyszłą niedzielę z racji Rezurekcji, nie będzie Mszy Świętej o godz. 7.00, zaś w czasie Mszy o godz. 13.00 będą miały miejsce chrzty. Kancelaria parafialna od czwartku do soboty będzie nieczynna. W razie pilnych spraw, prosimy o osobiste kontaktowanie się z kapłanami.

Życząc wszystkim głębokiej przemiany duchowej, bardzo serdecznie zachęcamy do czynnego udziału w obchodach Świętego Triduum Paschalnego.

  • Bożemu Miłosierdziu polecajmy zmarłych z naszej parafii, szczególnie ś.p. Zytę Teper l. 64 z ul. Askenazego 1, Barbarę Grabińską l. 54 z ul. Radzymińskiej 140 i Jerzego Wojnarowskiego l. 75 z ul. Askenazego 5. W ich intencji odmówmy: Zdrowaś Maryjo. Wieczny odpoczynek.

Poprawiony: sobota, 12 kwietnia 2014 22:35