IV Niedziela Adwentu

21 grudnia 2014 roku

  • Podajemy informację o liturgicznych obchodach Świąt Bożego Narodzenia w naszym kościele: 24 grudnia przed południem Msza Święta o godz. 6.55. Wieczorem, z racji Wigilii, nie będzie Mszy o godz. 18.00, natomiast wszystkich zapraszamy na Pasterkę o północy. O godz. 23.15 zapraszamy na nabożeństwo, które przygotuje nas do głębszego przeżycia Mszy Świętej Pasterskiej. W samą Uroczystość Narodzenia Pańskiego, 25 grudnia, jak i dzień później, w Święto Świętego Szczepana, Msze Święte sprawowane będą jak w każdą niedzielę. W czasie Mszy Świętych o godz. 13.00 będzie udzielany Sakrament Chrztu Świętego. W święta spowiedzi nie będzie. Już dziś, zachęcamy do licznego i głębokiego uczestnictwa w tych pięknych misteriach naszej wiary.

  • W kiosku parafialnym można nabywać poświęcone przez kapłana opłatki na stół wigilijny i świece Caritasu.

  • Świetlica „Pod Aniołem” zaprasza w dniu dzisiejszym na kiermasz, na którym można kupić ozdoby bożonarodzeniowe, sianko na stół wigilijny, świece „Caritas”. Dochód z kiermaszu jest przeznaczony na działalność świetlicy oraz na wakacyjny wyjazd kolonijny.

  • Kończymy zbiórkę darów żywnościowych dla naszych najuboższych parafian. Wszystkim, którzy odpowiedzieli na apel o ich przynoszenie składamy serdeczne podziękowania.

  • Zbliża się czas wizyty duszpasterskiej. Kolędę rozpoczniemy w dniu 3 stycznia 2015 roku, a jej szczegółowy rozkład na pierwszy tydzień podamy w Uroczystość Św. Rodziny w niedzielę 28 grudnia. W kościele zostały rozłożone kartki z wydrukowanym programem wizyty duszpasterskiej. W ten sposób już teraz każdy może dowiedzieć się, w którym dniu kapłan zapuka do drzwi jego mieszkania.

  • Spotkanie dla rodziców i opiekunów dzieci wyjeżdżających w 18 stycznia na zimowisko do Gliczarowa Górnego odbędzie się 27 grudnia (sobota) o godz. 19.00 w sali domu parafialnego. Prosimy o przyniesienie na spotkanie pozostałą część kwoty do zapłaty za zimowisko.

  • Dziękujemy za złożone ofiary i pracę na rzecz naszej wspólnej świątyni. Zachęcamy jak zawsze do nabywania i lektury prasy katolickiej. W najnowszym numerze tygodnika IDZIEMY, który ma charakter świąteczny, znajdziemy wiele ciekawych artykułów, miedzy innymi: rozmowa z ks. prof. Józefem Naumowiczem o tym, „Jak było w Betlejem”, artykuł ks. prof. Waldemara Chrostowskiego „Pełnia Czasu” o tym, dlaczego Jezus przyszedł w takim a nie innym momencie dziejów ludzkości czy też rozmowa z ks. Arb Henrykiem Hoserem pt. „Pusty żłóbek” na temat zjawiska bezdzietności losowej i z wyboru.

  • Bożemu Miłosierdziu polecajmy zmarłych z naszej parafii, szczególnie ś.p. Bogdana Kazimierza Matkowskiego. W ich intencji odmówmy: Zdrowaś Maryjo. Wieczny odpoczynek.

Poprawiony: niedziela, 21 grudnia 2014 15:59