Niedziela: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 18.00

Dni powszednie: 7.00, 18.00

Sakrament Pokuty sprawowany jest codziennie w czasie każdej Mszy świętej

W pierwsze piątki miesiąca: od godz. 6.30 i od godz. 16.00 .

Poniedziałek, wtorek, środa: 16.00 - 17.30 (podczas kolędy 16.00-17.00)

Czwartek: 16.00 - 17.30 i 19.00 - 20.00 (podczas kolędy 16.00-17.00)

Piątek: nieczynna

Sobota: 9.00 - 10.00

 

Ksiądz Proboszcz przyjmuje w soboty.

Adres:
ul.Zamiejska 6
03-580 Warszawa - Targówek
tel. 0 22 679-03-72

e-mail: kancelaria@swmarek.waw.pl

Numer konta:
60 1240 6087 1111 0000 4749 4602

Historia

      Kalendarium najważniejszych wydarzeń 

  • czerwiec 1987 - oddelegowanie ks. Szczepana Stalpińskiego do tworzenia nowej parafii;
  • 25 października 1987 - poświęcenie placu pod budowę świątyni przez ks. bpa Mariana Dusia. Projektantem był prof. Andrzej Buchner, konstruktorem dr inż. Andrzej Żurawski, budowę nadzorował inż. Kazimierz Górski;
  • 20 stycznia 1988 - ks. Szczepan Stalpiński mianowany proboszczem parafii
  • 19 listopada 1989 - pierwsza Msza Święta sprawowana w nowej kaplicy;
  • 25 kwietnia 1990 - dekret ks. kard. Józefa Glempa erygujący parafię św. Marka Ewangelisty z części parafii Świętej Rodziny i Chrystusa Króla; 
  • 24 grudnia 1995 - pierwsza Msza Święta sprawowana w nowej świątyni. Pasterkę odprawił ks. bp Stanisław Kędziora;
  • 7 stycznia 1996 - wmurowanie kamienia węgielnego pod świątynię przez ks. bpa Kazimierza Romaniuka;
  • grudzień 1999 - poświęcenie kopii wizerunku Matki Bożej Pocieszenia przez ks. bpa Kazimierza Romaniuka;
  • 20 czerwca 2000 - ostani dzień posługi duszpasterskiej w parafii ks. Szcepana Stalpińskiego
  • 20 czerwca 2000 - ks. Krzysztof Waligóra mianowany nowym proboszczem parafii
  • 25 czerwca 2000 - konsekracja świątyni dokonana przez ks. bpa Kazimierza Romaniuka;
  • 3 kwietnia 2004 - poświęcenie nowej ściany ołtarzowej dokonana ks. bpa Kazimierza Romaniuka;
  • 5 listopad 2004 - poświęcenie kopii obrazu „Jezu ufam Tobie” i umieszczenie go w odnowionej kaplicy Miłosierdzia Bożego;
  • 1 grudnia 2008 - dekret ks. abpa Henryka Hosera zezwalający na przechowywanie Najświętszego Sakramentu w nowo poświęconej kaplicy domowej na plebani;
  • 13 grudnia 2009 - złożenie w kaplicy Miłosierdzia Bożego relikwii św. Faustyny Kowalskiej;
  • 1 listopada 2010 - złożenie w kaplicy MB Pocieszenia relikwii bł. ks. Jerzego Popiełuszki;
  • 5 grudnia 2010 - złożenie w kaplicy MB Pocieszenia relikwii św. o. Maksymiliana Kolbe;
  • 14 stycznia 2011 - śmierć ks. prałata Szczepana Stalpińskiego, organizatora parafii i jej pierwszego proboszcza, budowniczego kościoła i plebanii;
  • 9 kwietnia 2011 - poświęcenie, przez ks. abpa Henryka Hosera nowo wybudowanych pomieszczeń w Domu Parafialnym, min. kaplicy św. Marka Ewangelisty;
  • 24 kwietnia 2013 - poświęcenie, przez ks. bpa Marka Solarczyka płaskorzeźb z wizerunkami dziewięciu świętych;
  • 9 czerwca 2013 - Msza św. prymicyjna ks. neoprezbitera Adama Sejbuka;
  • 27 października 2013 - wizytacja kanoniczna parafii przez ks. bp. Marka Solarczyka;
  • 29-30 października 2013 - nawiedzenie naszej parafii przez figurę Matki Bożej Loretańskiej;
  • 18-19 lutego 2014 - czuwanie modlitewne "Jerycho Różańcowe";
  • 4 pażdziernika 2014 - ostatni dzień posługi duszpasterskiej w parafii ks. proboszcza Wacława Madeja;
  • 5 października 2014 - pierwszy dzień posługi duszpasterskiej w parafii ks. proboszcza Sylwestera Gaworka;
  • 25 kwietnia 2015 - Uroczystość 25-lecia powstania parafii św. Marka Ewangelisty;
  • 31 maja 2015 - Msza św. prymicyjna ojca Grzegorza Owsianko;
  • 6 listopada 2016 - Uroczystości jubileuszowe z okazji 20-lecia istnienia Teatru Raj;
  • 17 listopada 2016 - Zawieszenie nowego krzyża na ścianie lewej nawy bocznej kościoła
  • 20 listopada 2016 - Poświęcenie nowego krzyża w lewej nawie bocznej kościoła

     

  Przeczytaj: Wspomnienia sercem pisane

 

Ś.P. Ks. Prałat Szczepan Stalpiński, Kapelan Jego Świątobliwości, kanonik honorowy Kapituły Katedralnej, syn Wacława i Haliny z d. Włodarczyk. Urodził się 1 stycznia 1953 r. w Ostrzeszewie (parafia Trojanów). Magister teologii na ASTK, specjalność: homiletyka. Święcenia kapłańskie przyjął 4 czerwca 1978 r. z rąk Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Wikariusz w parafiach: Lubochnia, Maków, Długa Kościelna. Proboszcz: Halinów - organizator parafii i budowniczy kościoła i plebanii;  św. Marka Ewangelisty w Warszawie (Targówek) - organizator parafii i budowniczy kościoła; św. Wacława w Warszawie (Gocławek) - budowniczy kościoła i plebanii; św. Michała Archanioła, organizator ośrodka duszpasterskiego św. Szczepana i budowniczy kaplicy przy ul. Głębockiej 74. Zmarł dnia 14 stycznia 2011 roku, w wieku 58 lat, w kapłaństwie 33 lata.

 

KSIĘŻA, KTÓRZY PRACOWALI W PARAFII OD POCZĄTKU JEJ ISTNIENIA:

PROBOSZCOWIE:

 Ks. Madej Wacław, 24.06.2004 – 04.10.2014

 Ks. Waligóra Krzysztof Grzegorz, 20.06.2000 – 24.06.2004

† Ks. Stalpiński Szczepan, 20.01.1988 – 20.06.2000, organizator parafii, budowniczy kościoła i plebanii

 

WIKARIUSZE:

Ks. Bębenek Zbigniew OFM, 26.08.2012 – 27.08.2014

Ks. Ryglewicz Janusz Tadeusz, 28.08.2011– 23.09.2013

Ks. Jerzak Mieczysław, 20.06.2008 – 01.07.2012

Ks. Wysocki Karol, 01.07.2007 – 28.08.2011

Ks. Kołak Jacek, 01.07.2006 – 01.05.2008

Ks. Rajski Zbigniew, 28.06.2003 – 01.07.2007

Ks. Niewęgłowski Dariusz, 01.07.2005 – 01.07.2006

Ks. Kowalczyk Tomasz, 29.06.2002 – 01.07.2005

Ks. Gawryś Mirosław, 18.06.2002 – 20.06.2003

Ks. Kozera Krzysztof, 26.06.1998 – 29.06.2002

Ks. Sobczyk Andrzej, 30.06.2000 – 29.06.2002

Ks. Popis Stanisław, 20.06.1997 – 20.06.2000

Ks. Węgrzynowicz Ireneusz, 22.06.1996 – 26.06.1998

Ks. Ciesielski Sylwester, 22.06.1995 – 20.06.1997

Ks. Kutzner Roger, 30.06.1993 – 30.06.1995

Ks. Wasiak Mirosław, 22.06.1992 – 22.06.1993

Ks. Tempczyk Mirosław, 19.08.1991– 22.06.1992

Ks. Cwajda Grzegorz, 21.06.1990 –19.08.1991

 

REZYDENCI:

Ks. Wielebski Tomasz, 29.06.2002 – 24.06.2004

Ks. Dunin-Borkowski Jacek, 19.02.1998 –19.02.1999

Ks. Podkoński Józef Andrzej, 22.06.1996 – 20.06.1997

Ks. Waligóra Krzysztof Grzegorz, 28.08.1992 – 28.06.1996

Ks. Wasiak Mirosław, 01.11.1991– 22.06.1992

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
140 0.14210391044617